Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; “VİLLAYI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI” kiraya veren Raif Denktaş Caddesi Emek-Özkan Apt. No:1 Girne / Kıbrıs adresinde mukim İDL Emlak Ltd. (bundan böyle “kibristuryapkiralikvilla.com” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLA”nın kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.kibristuryapkiralikvilla.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “kibristuryapkiralikvilla.com” 'a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Kibristuryapkiralikvilla.com kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villayı kiralayacağınız tarihleri belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerini alarak ön kiralama işleminiz yapılmaktadır. Kibristuryapkiralikvilla.com Ön kiralama yapıldıktan sonra villa için toplam ücreti almaktadır. Ödemeniz gereken toplam tutarı ve banka hesap numaralarımızı ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kira bedeli için 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, Swift ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapıldığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın kiralama onay belgesi gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan ekstra hizmetler ve yatırmış olduğunuz toplam tutar bildirilmektedir. Toplam tutarın yatırılmaması durumunda kibristuryapkiralikvilla.com, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Yine kibristuryapkiralikvilla.com, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın (her villada bu ücret farklılık göstermektedir) hasar depozitosu almakta olup bu depozito ilk ödemede alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşterinin hesabına iade edilecektir.

VİLLAYA GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya giriş saati, en erken 16.00’dır. Müşteri; belirtilen saatten önce villaya giriş yapamaz. Müşterinin; belirtilen saatten önce gelmesi durumunda villaya giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Ancak ev sahipleri villalarında erken giriş için insiyatif gösterebilirler, ev sahiplerinin bu insiyatifi temizliğin erken bitmesi, villanın erken teslim edilmesi gibi durumlara bağlıdır. Ancak kibristuryapkiralikvilla.com erken giriş için bir garanti vermemektedir. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm villalarımız için, en geç sabah saat 11:00’dir. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda kibristuryapkiralikvilla.com’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA KAPASİTESİ

Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, kibristuryapkiralikvilla.com’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre kibristuryapkiralikvilla.com’un uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Değişen kişi sayısını kibristuryapkiralikvilla.com kabul eder ise Kibristuryapkiralikvilla.com müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda kibristuryapkiralikvilla.com misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa kibristuryapkiralikvilla.com tarafından giderilecektir. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler bölümünden dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Evcil hayvan izni olan villalarımızın dışındaki tüm kiralık villalarımıza evcil hayvan getirilmesi yasaktır.Aksi takdirde kibristuryapkiralikvilla.com anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan müşteriyi evden çıkarma hakkına sahiptir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri web sitemizde belirtilen günlük, haftalık, aylık olarak belirtilmektedir. Ödeme, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. Web sitesinden willanın seçilmesi ile birlikte, seçilen willanın fiyatı bu sözleşmenin fiyat kısmını tamamlamaktadır.

REZERVASYON , ÖDEME , İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa bedelinin toplam miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya giriş tarihinize 8 hafta ve daha fazla bir süre var ise ödenen ücretin %70’ini geri iade ederiz. Bu süreden daha az kala olacak iptallerde herhangi bir ücret geri iade edilmez. Her iki durumda da Hasar Depozitosunun tamamı iade edilir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini kibristuryapkiralikvilla.com’a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında kibristuryapkiralikvilla.com’un seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
İptal koşulları;

a)8 hafta ve daha fazla bir süre var ise ödenen ücretin %70’i geri iade edilir
b)Bu süreden daha az olan iptallerde herhangi bir ücret geri iade edilmez.
c)Her iki durumda da Hasar Depozitosunun tamamı iade edilir.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, kibristuryapkiralikvilla.com’a Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, villa rezervasyonunun kibristuryapkiralikvilla.com tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Müşterinin, ödemeyi zamanında yapmaması halinde, kibristuryapkiralikvilla.com, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, kibristuryapkiralikvilla.com'un eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa’nın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa kullanılmamasından kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villanın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, kibristuryapkiralikvilla.com’un bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkı aşağıda belirtilen koşullara bağlıdır.Değişiklik sadece aynı villa için geçerli olup, rezervasyon değişiklik işlem ücreti 200 TL'dir. Rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi, ev sahibine ve müşteriye gönderilen bütün formların değiştirilip tekrar gönderilmesi anlamına gelmektedir. Sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ödemenin ve kesilen faturaların değişmesi demektir. Bu iş ciddi bir iş yükü getirdiği için bu ücret talep edilmektedir.

Rezervasyon tarihinizi eve giriş tarihinize ne kadar süre kala değiştirmek istediğinizde ayrı bir kriterdir. Eve giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapamazsınız. Bunun sebebide sizin için ayrılmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalinin çok az olmasıdır.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, ilk ödemede tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise hesabına iade edilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı kiralayacak olan müşteri, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

Kibristuryapkiralikvilla.com; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından kibristuryapkiralikvilla.com’a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. kibristuryapkiralikvilla.com bu talebi villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 24 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Kibristuryapkiralikvilla.com aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Kibristuryapkiralikvilla.com, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Kibristuryapkiralikvilla.com, villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan ayrıldıktan sonra, villada kaldığı süre içerisinde kibristuryapkiralikvilla.com'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ

Kibristuryapkiralikvilla.com web sayfasında yayımlanan hiç bir villa Kibristuryapkiralikvilla.com‘a ait değildir. Her villanın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. Kibristuryapkiralikvilla.com, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle Kibristuryapkiralikvilla.com, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. Kibristuryapkiralikvilla.com, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda kibristuryapkiralikvilla.com bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler kibristuryapkiralikvilla.com‘u haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülke kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında kibristuryapkiralikvilla.com'a bir şikayet ulaşması durumunda kibristuryapkiralikvilla.com müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar, mutaasıp (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar)(Korunaklı) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini kibristuryapkiralikvilla.com vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, kibristuryapkiralikvilla.com sorumluluk kabul etmez. Kibristuryapkiralikvilla.com, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Kiracı (Müşteri), Villa girişinde kibristuryapkiralikvilla.com'un düzenlemiş olduğu "Villa Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; kibristuryapkiralikvilla.com'a daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, kibristuryapkiralikvilla.com tarafından fesh edilecektir). Kibristuryapkiralikvilla.com sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa Kira Sözleşmesinin bir nüshasını kibristuryapkiralikvilla.com yetkilisinden isteyebilirsiniz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda kibristuryapkiralikvilla.com ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir. Ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müşteriler villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen kibristuryapkiralikvilla.com’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, kibristuryapkiralikvilla.com görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/ ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Kibristuryapkiralikvilla.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Kibristuryapkiralikvilla.com hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. Kibristuryapkiralikvilla.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. Kibristuryapkiralikvilla.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Kibristuryapkiralikvilla.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.kibristuryapkiralikvilla.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, kibristuryapkiralikvilla.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.kibristuryapkiralikvilla.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.kibristuryapkiralikvilla.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.kibristuryapkiralikvilla.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgiler toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1)Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, kibristuryapkiralikvilla.com'un önüne geçemediği durumlarda kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2)Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3)Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4)Tüm Villalarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5)Villa kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz.

6)Kibristuryapkiralikvilla.com, villanın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

7)Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz.

8)Villayı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan kibristuryapkiralikvilla.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villada bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz.

10) Villada oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz.

11) Sitemizde belitmiş olduğumuz Villalarımız birebir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz.

12) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı kibristuryapkiralikvilla.com sorumlu tutulamaz.

13) Cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza veya kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.

Müşteri yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde kibristuryapkiralikvilla.com sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kıbrıs Girne Mahkemeleri yetkilidir.

BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-mail ve cep telefonu aracılığıyla yapılacaktır. Kullanıcı/Üyeler işbu Sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda Kibristuryapkiralikvilla.com’un resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

YÜRÜRLÜK

7 (yedi) sayfadan ibaret bu sözleşme, taraflarca okunarak, Kullanıcı/Üyeler tarafından elektronik ortamda “Kabul ediyorum” butonunun onaylanması suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "kibristuryapkiralikvilla.com’a" REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.